Ankara Uçak Bileti

Nüfusu: 5.045.083

Yüzölçümü : 2.516 km2

Tarihi

Başkentimiz olarak bildiğimiz Ankara'nın tarihi Hititlere kadar dayanmaktadır. Hitit İmparatorluğu Anadolu'ya hakim olur olmaz Ankara yakınlarınds bulunan Hattutaş'ı başkent yapmıştır. Daha sonra Frigyalılar Ankara'da egemenlik kurmuşlardır. Ankara, Asya ve Avrupa arasındadır ayrıca göç,ticaret  ve fetih yolları üzerinde kuruludur. Bu sebeple oldukça önemli bir konumdadır ve bu nedenle istilalara uğramıştır. Roma İmparatorluğu'nun egemenliği altına da girmiştir. Abbasiler döneminde Ankara ele geçirilmiştir daha sonra el değiştirmiştir. Malazgirt savaşı ile tamamen bizim kabul edilmiştir.İstiklal Savaşında savaş merkezi haline gelmiş daha sonra ise Türkiye'nin başkenti olmuştur. Kocaman tepeler üzerinde küçücük olan Ankara Kalesi ulaşılmaz gibi görünse de Ulus'tan yürüyerek ulaşılabilir. Ramazan ayında Hamamönü'nde birçok etkinliğe katılabilirsiniz. Anadolu Medeniyetler Müzesi'nde zamanın nasıl geçtiğini anlamayabilirsiniz. Hacı Bayram Veli Camii ise kubbesiz olması ile dikkatleri üzerine çekmektedir.Burası şehrin de sembolü sayılır. Gençlik Parkı da mutlaka görülmelidir. Anıtkabir ise oldukça başarılı bir mezardır. Anıt mezar niteliğinde olan bu mezar yerli yabancı herkesi etkiler.  Şehrin en eski yapılarından birisi de Julian Sütunudur.Tepesinde bir de leylek yuvası vardır.  Gramofon Kafe'de istediğiniz plağı seçerek dinleyebileceğiniz bir kafedir.  Cebeci Antika Pazarı ,Seğmenler Parkı, Ankara Palas,Estergon Kalesi,Pembe Köşk şehri güzelleştiren yerlerdir.

İklim

Karasal iklim hüküm süren bu şehirde farklı iklim tipleri de görülmektedir. Kuzeyinde daha yumuşak ve yağışlı iklim görülür şehir kışın çok soğuk yazın ise fazla sıcaktır. Yazın sararmış otları ilkbaharda yeşil çayırları yer kaplar. Kuzeyinde ise ormanlar yer alır. 

Görülmesi Gereken Yerler

Anıtkabir:

Muhteşem bir yapıya sahip anıt mezar Rasattepe'de bulunmaktadır.Girişinde yolun iki yanında aslan heykelleri,meşaleler bulunur. Zafer alanında asıl alan vardır. Çevresinde 8 tane kule bulunur. Kulelerin isimleri Kurtuluş Savaşı ile ilgili bir isme sahiptir. 

Anadolu Medeniyetleri Müzesi:

Gerçek Hitit uygarlığı ve antik çağdan kalmış çömlekler o dönem teknolojisi için bizlere önemli birer ışık kaynağıdır. Anadoluyu , sahip olduğumuz bu değerli toprakları tanımak için önemli bir mekandır. Buram buram tarih koktuğunu hissedebilirsiniz. Ayrıca içerik olarak çok zengindir. Ayrıntılı hazırlanmış bir müzedir içeriği fazlasıyls zengindir.

Ulucanlar:

Farklı bir tema ile düzenlenmiştir. Cezaevi müzesidir.Zindan bölümünde ses efektleri çok iyi tasarlanmıştır. Koguşları,hücreleri detayli bir şekilde inceleme fırsatı sunulmaktadır. Cumhuriyet döneminin ilk cezaevi olma özelliği taşır.Ulaşımı gayet basittir.

Küçük Tiyatro:

Tiyatro izlemenin keyfi en çok bu mekanda çıkmakta. Tarihsel dokuyu bu mekanda hissedebilirsiniz. İc ve dış mimarisi ile dikkat çekmektedir. Salonun tarihi yapısı ziyaret eden herkesi etkilemektedir.

Ankara Havaalanı

Ülkemizin en önemli havaalanlarından biri olan Ankara Esenboğa Uluslar arası Havaalanı yurt dışi ve yurt içi seferlerin düzenlendiği Esenboğa Havaalanı şehrin merkezine 28 km uzaklıktadır. Yolcu trafiği açısından da 4.büyüktür.Yüzlerce  yerli ve yabancı turistler Ankara'yi ziyaret etmek için bu havaalanını kullanmaktadır. Konumu olarak da ülkemizde büyük bir öneme sahiptir. Ankara ucuz uçak bileti aramasını Narbilet.com üzerinden arama yaparak konforlu , ekonomik bir uçuş gerçekleştirebilirsiniz. Son derece uygun uçak biletleri ile bilet satın alabilirsiniz. Ucuz Ankara uçak bileti almak için yapmanız gereken tek şey sitemizi ziyaret etmek ve size uygun avantajlardan yararlanmaktır. Seferleri karşılaştırabilir size en uygun bileti seçebilirsiniz. Kredi kartınızı da kullanarak kolayca satın alma işlemlerini gerçekleştirirsiniz.