Antalya Uçak Bileti

Nüfusu: 2.158.265

Yüzölçüm: 20.815 km2 

Tarihi

Attalos tarafından bir liman kenti olarak kurulmuştur. Birçok kez ismi değişmiş böylece bugünkü adını almıştır. Eski çağlarda adı Pamfilya idi. Bölgeye zaman içinde Lidyalılar,İskender İmparatorluğu ve Persler egemen olmuştur. Daha sonraları ise Bizans, Bergama ve Romalıların  en son ise Osmanlı'nın eline geçmiştir. Kaleiçi,Antalya Müzesi,Perge Antik kentini mutlaka görmelisiniz.  İnsan azmi ve yaratıcılığın en yüksek seviyeye ulaşmışlığını gösteren Sandland'dır. Etkilenmemek mümkün değildir. Genelde mitolojik karakterlere yer verilmiştir. Düden şelalesi mutlaka görülmeskmi gereken bir doğal güzelliktir. 

İklimi

Şehrin tamamında Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak kışlar ise ılık ve nemlidir. Dağlık kesimler ise daha serindir. Kışları da soğuktur.  Yağışların %66 sı kış aylarında görülür. Kıyı yerlere ve ovalara kesinlikle kar düşmez. Bitki örtüsü ise değişiklik gösterir yamaç kıyıları genelde makilerle kaplıdır  Makileri defneler,fundalar  ve sandal ağaçları oluşturur. Yükseklerde çayırlar görülür  

Görülmesi gereken yerler 

Antalya Müzesi:

Konyaaltı plajı yakınlarında olan bu müzede yapıların onarımı için bir laboratuarın da yer alır. Yapıda on iki tane galeri bulunmaktadır. Perge, Aspendos ve Side gibi çok eski yerleşim bölgelerinde yapılan kazılarda ortaya çıkan eserler bu müzede sergilenmektedir. 

Antalya Körfezi:

Akdeniz Bölgesinde olan geniş bir denizin girintisi şeklindedir. Doğuda Anamur Burnu ile  başlar ve batıda Teke yöresinin yarlarına dayanır. Kuzeybatıda ise Antalya ovasının yamaçlarında sona erer. Kumsalları ve Akdeniz’e dökülen çağlayanları ile çekici bir körfez konumundadır ve birçok turiste ev sahipliği yapar. Bu bölge içerisinde ünlü plajlar bulunur. Buna örnek Side, Alanya ve Konyaaltı plajları verilebilir Körfezin kıyısında ise Alanya ve Antalya limanları bulunur. 

Kemer: 

Akdeniz kıyısındadır. Antalya’ya yaklaşık 40 km’lik bir mesafesi bulunur. Denizin ormanın ve dağların birleştiği harika bir nokta üzerinde yer almakta olan kemer ilçenin yakınında çok önemli antik kentlerden ikisi olarak kabul edilen Olympos ve Phaselis antik kentleri yakınındadır. 320 yat kapasitesi olan  modern bir marina ilçenin kıyısında harika bir biçimde yer almaktadır. Özellikle ilçede inanılmaz bir sosyal ve turistik hayat bulunmaktadır ve gelen herkesi kendine hayran bırakır.Bu da ilçeye inanılmaz bir popülarite katar. 

Antalya Havaalanları

 

Tam donanımlı ve gerçekten harika özelliklere sahip bir konumdadır ve ülkemizin güney kesiminde  kendini gösteren  Antalya'nın  çok kapsamlı,büyük bir havalimanı bulunmaktadır. İldeki havalimanı merkeze yaklaşık olarak 10 kilometrelik bir uzaklık içerisindedir.Fakat tatil beldelerine ulaşmak isteyenler havalimanlarından kalkan araçlar ile istedikleri yerlere oldukça kolay bir şekilde ulaşabilir.Antalya uçak biletleri fiyatları için tek bir fiyat aralığı söylenemez çünkü olabildiğince çeşitli bir yapıya sahiptir ve aradığınız türden bileti çok rahat bir biçimde bulabilirsiniz. Antalya’ya gelmek için isterseniz  Antalya’dan gitmek istediğiniz yere gidebilmek için uygun havayolu şirketlerini oldukça kolay bir şekilde bulabilirsiniz ve uçak biletinizi hızlı bir şekilde satın alabilirsiniz. Ucuz Antalya uçak bileti satın almak Narbilet.com 'u ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca sormak istediğiniz her türlü sorunuza hızlı bir cevap alabilirsiniz. En ucuz Antalya uçak biletleri için ise aradığınızı bulabilir ve buna göre seçiminizi yapabilirsiniz.