Bursa Uçak Bileti

Nüfusu: 2.749.970

Yüzölçümü: 10.882 km2 

Tarihi

Türkiye’nin kuzeybatısında yer alan bu şehir ülkemizin dördüncü büyük ili olma özelliğini de taşımaktadır. İlde doğal ve tarihi güzellikler boldur. Bunun yanı sıra sportif ve sosyal anlamlarda baş sıradadır. Kente yapılan ilk yerleşimler milattan öncedir. Frigyalıların, Kimmerlerin, Bitinyalıların ve diğer birçok medeniyetin burada hüküm sürdüğü düşünülmektedir. MS 555 yıllarında şehirde ipek üretimi yapılmaya başlanmıştır ve  doğal sıcak suları olan kaplıcaların üretilmesi ile şehir içerisinde küçük bir kaplıca yeri inşa edilmiştir. Osmanlı'nın kurulmuş olduğu bölgeye hemen hemen komşu olan şehir Osmanlıların da fethetmiş olduğu ilk büyük şehir olarak da bilinir. Doğal güzellikleri temiz havası,koruma altındaki mimarisi muhteşemdir.Köy halkının gezginlere sıcak ve misafirperver yaklaşımları da göz önünde bulundurulmalıdır.Bursa'nın eteklerine kurulmuş Cumalıkızık kesinlikle görünmesi gereken UNESCO'nun koruma altına aldığı bir yerdir. Teleferik de kesinlikle görülmesi gereken yerlerdendir.Gölyazı ise muhteşem bir doğal güzelliğe sahiptir.Saitabat Şelalesi gezilmelidir.Bursa Zoo,Hünkar Köşkü, Muradiye Külliyesi kesinlikle görülmelidir. 

İklim

İldeki iklim çeşitlilik gösterir.İlde genel itibarıyla Akdeniz iklimi görülmektedir fakat il içerisinde Karadeniz iklimine geçiş sahaları da bulunur. Sıcaklık en yüksek 42 dereceyi bulmuştur ve en düşük -25 derece düzeylerine kadar düşmektedir.Yılın ortalama 3.5 ayı yağışlı bir şekilde geçer. İlde yer alan ve ili en  popüler hale getirenlerin başında gelen Uludağ yaz aylarında da kar ile kaplı bir şekildedir. Bursa ilinin topraklarından yalnızca %8’i tarıma elverişli değildir. İlin %43’ü ormanlar ile kaplıdır ve  %44’ü tarlalar ile  çayır ve meralarla kaplı bir halde bulunmaktadır. Uludağ’ın 1000 m yukarısı ise ormanlar ile kaplı bir haldedir. İldeki zeytinlik sahası çok geniştir. 

Görülmesi Gereken Yerler

Ulu Camii:

Ülkemizde az bilinmesine rağmen bu camii ve içerisindeki İslami eserler bizler için oldukça önemlidir ve çeşitli açılardan değerler taşır. Bursanın göz bebeği olarak bilinir. Ayrıca  camii inşaatında  hepimizin bildiği iki dost olan Karagöz ve Hacivat’ın da çalıştığı rivayet edilmektedir.

Uludağ:

Bursa ile adı anılan ve ilin sembolü haline gelmiş  turistik bir dağdır. Özellikle kış aylarında yerli ve yabancı turistleri kendisine çeker. Yaz kış karlarla kaplıdır. Burada yer alan mekanlar ise pek ucuz değildir. 

Saltanat Kapısı:

Bursa'nın tarihi semtlerinden biri olan Tophane’de yer alır buraya olan rağbet ziyadesiyle fazladır. Her cuma çalan mehter marşları ile kendinizden geçebilirsiniz. Uğramayı unutmamalısınız. 

Cumalıkızık:

Bu köy turistik açıdan Bursa ilinin en  rağbet gören köylerinden bir tanesidir. UNESCO tarafından koruma altındadır.

Havaalanları

Bursa 'da hem yurtiçine hem de yurtdışına uçabilmenizi  sağlayan bir havalimanı bulunmakta. Bu havaalanı elbette  büyükşehir adını taşıyan bir yer için oldukça önemlidir.Aradığınız her türden bir havayolu şirketini ve uçak seferini en ucuz Bursa uçak biletleri adı altında Narbilet.com üzerinden ulaşabilirsiniz. Satın almış olduğunuz Bursa ucuz uçak bileti ile alakalı olarak bir problem ile karşılaştığınız zaman bunu ilgili yerlere her zaman bildirebilirsiniz. Yaşamış olduğunuz bu problemlere yönelik olarak hava yolu şirketlerinin kalıcı çözümler sunacağını unutmamalısınız.