İzmir Uçak Bileti

Nüfusu: 4.061.000

Yüzölçümü:855 km2 

İzmir Tarihi

Yunanlılar tarafından yüzyıllarca işgale uğramıştır bu güzel şehir. Yunanlılar bu isteğini gerçekleştirmiştir fakat bu mutluluk onlar için çok da uzun sürmemiştir. Atatürk önderliğinde ordu Yunanlıları İzmir'den çıkarmayı başarmıştır. Bu sevinç Basmane kentinde başlayan yangın ile halkı ve ülkeyi endişelendirmiş fakat toplanması zor olmamıştır. Kısa bir sürede toplanarak güzelliğine güzellik katmıştır. Turizm , ticaret yönünde gelişmiş olduğu kadar topraklarının tarıma elverişli olması bakımından da önemlidir. Her yıl milyonlarca turiste ev sahipliği yapmaktadır. Ülkenin gözünde Ege'nin incisidir. Liman kenti İzmir , köklü tarihi,samimi insanları, her mevsimde güzel olan iklimi ile insanların gözde şehirlerinden birisi olmayı başarmıştır. Kemeraltı bölgesi doğal bir ticaret merkezi haline gelmiştir. İzmir'e gelen turistlerin en uğrak yerlerinden  biridir. Canlılığını hala korumakta olan turizm merkezine gidip Kızlarağası Hanı ve balık pazarına uğramayı unutmayın. Kadifekalenin kuzeyinde olan Agora , Havra sokağı şehrin güzelliğini simgelemektedir. Sadece İzmir'in ilçesi olan Konak'ta çok güzel vakit geçirebilirsiniz. Saat Kulesi'ni görebilir' Konak Camii'nin zarif süslemelerini inceleyebilir,Salepçioğlu Camii'nin ise merdivenle çıkılan yapısı karşısında bu ile hayran kalabilirsiniz. Şimdiler sergi ve konser alanı olarak kullanılan Tarihi Havagazı Fabrikası'nı görebilirsiniz. Fuarların vazgeçilmezi Kültürpark ise unutulmamalıdır. Alsancak Garı,Pasaport İskelesi,TCDD müzesi , Borsa Binası, Konak Pier, Kordon,İzmir Atatürk Evi ,Tarihi Asansör ,Kıbrıs Şehitleri Caddesi,Sevgi Yolu gibi bir çok turistik merkezi ve mekanı sadece küçük çaplı bir gezi ile bir ilçede gerçekleştirebilirsiniz.

İklim

Akdeniz iklimi barındıran bu şehir yazları sıcak ve kuraktır. Kışları  ise ılık ve nemli geçer. Yağmur yağışlıdır. Yağış oranı yıllık olarak 700 mm ve 1200 mm arasında değişir. Zengin bir bitki örtüsüne sahiptir. Şehrin yarısı ormanlar ile kaplıdır.

Görülmesi Gereken Yerler 

İzmir Saat Kulesi:

Konak'ta bulunan saat kulesinin yapılma sebebi eskiden saatlerin pahalı olması ve pahalı olduğu için saat satın alamayan insanların bu saate bakarak zaman hakkında fikir sahibi olabilmesi için yapılmıştır. Zamanla bu saat şehrin adeta bir sembolü olmuştur. Mimarisi tamamen Osmanlı'ya aittir.

İzmir Doğal Yaşam Parkı:

Küçük büyük herkesin güzel vakit geçirebileceği bir alan olarak tasarlanmıştır. Hemen her türden hayvanı tanıma fırsatını elde etmiş olursunuz. Türkiye çapında bir benzeri daha bulunmamaktadır. Burada dolaşırken kendinizi sanki Afrika savanlarında geziyormuş gibi hissedebilirsiniz. Çok sıcak havalarda yanınıza şapka almayı unutmayın. 

Kordon Boyu:

İzmirın kesinlikle görülmesi gereken bir yeri daha. Günlük bir tatil için vazgeçilmez bir yer. İzmir'in denizi neşe kızı deniz havası ise mutluluk kokar derler. Kordon boyu sadece kafeleri ve barları içermez yürüyüş , koşu , evcil hayvanları gezdirmek için de bir numaradır. Çimlerde oturur,balık tutar,bisiklet sürersiniz. 

Kemaraltı Çarşısı:

Sokakları her ne kadar kalabalık ve karışık görünsede kaybolmak imkansızdır. Kalabalık olmadığı bir gün yoktur.İçerisinde hiç hayal edemeyeceğiniz şeyleri bulabilir alışveriş merkezlerinde alışveriş yapmaktan sıkıldıysanız kendinizi buraya atabilirsiniz. Şadırvanlardan ,Kızlarağası Hanı ve yıllanmış sokaklarından zevk alarak gezebilirsiniz. 

İzmir Havaalanları

İzmir'de bulunan Adnan Menderes havaalanı , ulaşım açısından hiçbir sıkıntı yaratmamaktadır. Merkeze olan yakınlığı ise bu havaalanının önemini artırmaktadır.Yüzlerce uçak ile yolcularına en iyi hizmeti sunmaya çalışan havaalanı müşterilerinin memnuniyeti açısından en ön sıralarda yer almaktadır. Uçak bileti fiyatları şehirden şehire değişirken İzmir uçak bileti fiyatları başlığında Narbilet.com üzerinden arama yaparak ucuz uçak bileti bulabilirsiniz.Küçük bir araştırma ve kampanyalar ile İzmir uçak bileti bulabilirsiniz. Yemekleri,muhteşem deniz kokan sokakları ile sizi kendisine hayran bırakacak bu şehiri ziyaret etmeyi unutmayın.