Muğla Uçak Bileti

Nüfusu: 866.665

Yüzölçümü: 13.338 km2

Tarihi

Eski zamanlarda bölgede Karia’lı halklar bulunduğu için bölgeye Karia adı verilmiştir. Fakat daha sonralarda şehir Hititliler tarafından ele geçirilmiştir böylece ilin bilinen tarihi başlamış olur. Hititliler bu bölgeye  Lugga adını vermişlerdir. Daha sonra  Hititlilerin dağılmasından sonra bölge ilk olarak Frigler daha sonrasında ise Lydialılar tarafından ele geçirilmiştir daha sonra bu krallıklardan sonra farklı krallıklarda bölgeye göç etmişlerdir. Makedonya Kralı İskender bölgeyi ele geçirmiştir. Milattan önceki yıllarda Bergama Krallığı bir süre sonra da Roma imparatorluğu bölgeyi ele geçirmiştir. Daha sonras ise 1284 yılında Türkiye bölgeyi ele geçirerek bölgede hüküm sürmüşlerdir.Tarih boyunca birçok medeniyete beşiklik yapmış olan Muğla'nın Faralya köyü yolunda giderken Babadağ'ın eteklerinde yolculuk yapmayı unutmayın.  Size muhteşem bir manzara eşlik edecektir. Kelebekler vadisini izleyerek yapılan bir yolculuktur. Babadağ muhteşem güzelliğe sahip bir doğal alandır. Saklıkent ise herkesin mutlaka görmesi gereken bir yerdir. Ölüdeniz,Dalyan mutlaka ziyaret edilmelidir. Bodrum Sualtı Müzesi ise çok farklı eserlere sahiptir. İçmeler plajında ise denizin tadını çıkarmayı unutmayın. Fethiye Eski şehirde ise tarihin sayfaları arasında kaybolabilirsiniz. Zeki Müren  Sanat Müzesi ise hayranları için unutulmaz ve harika bir alandır. Likya yolu ise yürümesi çok zaman alsa da harika bir doğal güzelliğe sahiptir. Anfi tiyatrolar görülmelidir.  Patara ise uzun bir sahil şeridine sahip olması bakımından tektir. Muğla'yı mutlaka görülmesi gerekenler listenize eklemelisiniz.

İklim

Muğla’da genel olarak Akdeniz iklimi hakimdir. Yazlar sıcak ve kurak geçer kışlar ise ılık ve yağışlı geçer.Fakat kıyıdan içeriye doğru gidildiği zaman Akdeniz ikliminin etkisi yavaş yavaş azalır daha  çok karasal iklimi görülür. Kıyılarda kar yağışı hiç görülmez,  iç kesimlerde ise yılın belli dönemlerinde kar yağışı nadir olsa da  kıyı kesimlerdeki bu kar yağışı  1 veya 2 günü geçmemektedir. Sıcaklık genelde en az -12 ve en yüksek 44 derece arasında değişmektedir

Görülmesi Gereken Yerler

Cennet Adası

Marmaris’e yarım saat uzaklıkta bulunan bir adadır.Cennet Adası  yarım adadır ve tamamı ormanlar ile kaplıdır.Oteller ile kaplı olan bu alan yıl boyunca tekne turları ile şenlendirilir.Fakat Muğla şehrinde bunların yanı sıra yüzlerce cami, medrese, han ve kaplıcalar bulunur.Yanı sıra günümüzde koruma altında olan milli parkların çoğu Muğla'da yer almaktadır

Çöllüoğlu Hanı

Han 1719 yılında inşa edilmiştir. Han iki katlı,  avlusu bulunan bir yapı olarak inşa edilmiştir. Hanın alt katı kemerli bir yapıdadır ve üst katı kemerlerin üzerine oturmaktadır.Han ayrıca Osmanlı hanları gibi inşa edilmiştir ayrıca hayvanların bağlandığı, bakıldığı alanlar da  bulunmaktadır.

Aşağı Kilise (Panagia Pirgiotissa Kilisesi)

Kilise Fethiye ilçesinde bulunur.Kilise yakın zamana kadar aktif olarak kullanılmaktadır ve kilise üzerinde 1888 tarihi yazılı olarak bulunur . Bu tarihin onarım tarihi olduğu düşünülmektedir.

Kurşunlu Camii

Esseyit Şucaeddin tarafından yaptırılmıştır. Iki küçük kubbesi bulunur

Havaalanları

Muğla Dalaman Havalimanı'nın inşasına 1976 yılında başlanmıştır  ve yapımı 1981 yılında tamamlanmış sivil havacılık hizmeti vermeye başlamıştır şu anda aktif olarak Türkiye dünyanın birçok havayolu firmasına ev sahipliği yapan havalimanı Muğla uçak bileti fiyatları ile siz  yolcularına kolaylık sağlamaktadır. Son yıllarda gerçekleştirilen kampanyalar ve promosyonlar sayesinde yolcular Muğla uçak biletleri fiyatları konusunda indirim kazanma fırsatını yakalayabilirler. Ayrıca bu fırsatlar ve kampanyalardan Narbilet.com üzerinden de yararlanabilirsiniz. Muğla şehri doğal güzellikleri ve muhteşem tarihi yapıları ile dikkat çekerek yılın belli dönemlerinde on binlerce turist çekmektedir.  Eğer siz de  Muğla’ya gelip bu şehrin tadını çıkarmak isterseniz en ucuz Muğla uçak biletini sitemiz üzerinden arayabilirsiniz.