Turkish Airlines Uçak Bileti

20 mayıs 1933 yılında ulusal savunma bakanlığı’na bağlı bir devlet işletmesi olarak kuruldu. 1945 yılına kadar devlet bünyesinde hizmet eden şirket üç farklı illere seferler düzenlerken filosunun büyümesiyle 19 şehire seferler düzenlemeye başladı. Uzun yıllar hizmet veren firma 1955 yılına gelindiğinde bugünkü adı olan türk hava yolları ismini aldı. Günümüzde ise 47000 çalışanı ile dünyada 300’ün üzerinde farklı noktaya seferler düzenlemektedir. 2015 yılı sonuna kadar toplam 61,2 milyon yolcu taşıyan firma “avrupa’nın en iyi hava yolu firması” ödülüne de layık görüldü. Kalitesi ve konforuyla tercih sebebi olan şirket teknoloji ve yenilikleriyle de misafirlerine kolaylıklar sağlamakta.

Uçuş öncesi işlemleri

Uçağa binmeden önce check-in yaparak uçuş kartınızı almanız gerekmektedir. Turkish Airlines size yaşanabilecek problemleri de göz önünde bulundurarak üç farklı check-in imkanı sağlamakta.Check-in çeşitlerinden faydalanmak için uçuşunuz ile alakalı detayları test etmelisiniz. Ayrıca yeniden şirketin alan kişi hizmetleri ile mesaj şim hattına geçerek servis ve sigorta imkanlarından da faydalanabilirsiniz.

Economy class 

Turkish Airlines ile iktisat dersliki uçuşlarınız fazlaca keyiflidir. Yolculuk boyunca size eşlik edecek ve her sorununuzda sizlere destek olacak donanımlı ve güler yüzlü kadrosuyla hizmetinizde. Yapacağınız yolculuklarda sefer süresine de bağlı olarak hazırlanan menüler sıcak veya soğuk kahvaltı yahut sıcak yada soğuk ana yemek olarak servis edilmektedir. Türk ve dünya mutfağından en leziz yemekler sizleri bekliyor. En taze ve kaliteli malzemeler kullanılarak usta aşçıların ellerinde hazırlanmaktadır. Ayrıca sıhhat durumunuza bağlı olarak özel yiyecek talebinde de bulunabilirsiniz. Ihtiyaçlarınıza özel olarak hazırlanan bu yemeklerin hazzına varabilirsiniz.

Yolculuğunuz süresince koltuk arkasında bulunan yüzlerce içerikli ekranlarda eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. özel olarak hazırlanmış bu dijital sistem içerisinde web, film, dizi, belgesel, spor ve oyun şeklinde birden fazlaca kategori bulunmakta. Dilediğinizi seçerek konforlu uçuşunuzun keyfini çıkarın. Bu özellik uçakların modeline göre değişim göstermektedir. Detaylı bilgiyi tekrar alan kişi hizmetlerinden alabilirsiniz.

Business class

Turkish Airlines’in business sınıfında uçuş yapmak bir ayrıcalıktır. Deniz aşırı yapacağınız yolculuklarda ikramlar “uçan aşçılar” tarafından yolcularımıza özel olarak hazırlanır.Lüks bir restoran kalitesindekif bu hizmette neler yok ki. Türk ve dünya mutfağının en sevilen yiyecekleri sizleri bekliyor. Ek olarak zengin bir ikram hizmeti bulunan bu serviste arzu ettiğiniz sıcak soğuk içeceği, atıştırmalığı ya da tatlıyı bulabilirsiniz. Esenlik durumunuza bağlı olarak özel yiyecek talebinde bulunabilirsiniz. Ancak uçuşunuzdan önce görevlilere bu durumu bildirmeniz gerekmektedir. Tam yatar pozisyona gelebilen ve uç bölümünde bulunan pufla beraber 75 inç koltuğun keyfini çıkarın. Her koltukta bulunan masaj mekanizması da uçuş sırasında vücudunuzu rahatlatacaktır ve Kabinlerin içinde bulunan eğlence sistemi de sizin için benzeri olmayan bir deneyim sunmakta. Dizi, belgesel, film, müzik, oyun ve web kullanabildiğiniz özel tasarlanmış bu sistemlerle uzun yolculuklarınız göz açıp kapayıncaya kadar geçecektir. Uçak modeline nazaran değişiklik göstermektedir.

Bagaj seçenekleri

Uçuşlarınız sırasında bir adet ücretsiz serbest bagaj hakkı bulunmaktadır. Business 30 kg, ekonomi 20 kilogram ve promosyon bilet satışlarında da 15kg ücretsiz bagaj sınırınız bulunmaktadır. Bu tarz şeylerin dışında bulunan durumlar için fazladan bagaj hakkı satın alabilirsiniz. Kg başına fiyat değişim gösterdiği için check-in esnasında öğrenebilirsiniz. Eğer el bagajınız var ve uygun ölçülerde ve kilodaysa kabinde taşıyabilirsiniz. Sadece kabinde taşınması yasak olan maddeler ve bagaj türleri hakkında da dikkat etmeniz gerekmektedir. Patlama, dökülme veya bulaşma riskine karşın bazı sıvı, yakıcı veya yanıcı madde türlerinin taşınmasına şirketimiz tarafından izin verilmemektedir. özel izin gerekli olan bagaj türleri için gerekli evrakları tamamlaarsanız kargo kısmında taşıma sağlayabilirsiniz. Ayrıca spor ve özel ekipmanlarınız için de Turkish Airlines çalışanlarından destek alabilirsiniz.

Evcil hayvanınızla gezecekseniz şayet uygun taşıma kafesinin olması gerekmektedir. Kedi ve köpek dışında farklı tür bir hayvanınız var ise uçuştan minimum 48 saat önce arayıp malumat almanızda fayda var. Ek olarak tehlikeli olarak kabul edilen pitbull, rottweiller, dogo argentino, doberman vb türler de uçağa kabul edilmemektedir.

Özel yolcu

Turkish Airlines’in size sağladığı kolaylıklardan bir tanesi de özel yolcu statüsüdür. Gebe, hasta, engelli, bebek ve çocuk yolcu statüsündeyseniz Turkish Airlines’nın size sağladığı kolaylıklar ve konfordan faydalanabilirsiniz. özel sıhhat hizmeti de sağlayan firma olası yaşanabilecek her durumun önüne geçmek için devamlı kabin kadrosuyla hazır beklemektedir. Belirli bir yaşın altındaki çocuklar yanlarında refakatçi olmadan gezebilirler. 02-07 yaş arası çocuklar yanlarında minimum 18 yaşlarında bir refakatçi ile seyahat edebilirler. 07-12 yaş arası çocuk yolcular ise tek başına yahut refakat hostesi ile yolculuk yapabilirler. Hamile ve hasta yolcuların uçuş öncesi ve sonrası yaşanabilecek spesifikasyonlardan dolayı doktor tutanağı göstermeleri gerekmektedir. Ek olarak hamile hanımların 28. Haftadan sonra uçakla gezmeleri esenlik açısından önerilmektedir.

 

Aklınıza takılan bütün detaylar ve sorular için çağrı merkezini arayarak bildirime geçebilirsiniz. şimdiden sizlere iyi uçuşlar dileriz.